BHP dla studentów, którzy jeszcze nie zrealizowali szkolenia i nie uzyskali zaliczenia
szczegółowe informacje w zakładce AKTUALNOŚCI: http://uce.usz.edu.pl/bhp-dla-studentow-ktorzy-jeszcze-nie-zrealizowali-szkolenia-i-nie-uzyskali-zaliczenia/
SZKOLENIA BHP DLA STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU STUDIÓW W ROKU AKADEMICKIM 2020/2021
Szkolenie bhp dla studentów pierwszego roku. Kody dostępu do szkolenia w MS TEAMS.
Szanowni Państwo poniżej podajemy instrukcję postępowania i kody dostępu do szkolenia bhp dla studentów pierwszego roku;
Szkolenie:
Kody MS Teams:
21/22 BHP 4-22.10 STACJONARNE kod: 0kfz8vl
21/22 BHP 4-22.10 NIESTACJONARNE kod: f22tfnv
21/22 BHP 4-22.10 SZKOŁA DOKTORSKA kod: soult6f
SZKOLENIE BHP – instrukcja postępowania
Trzymamy za Was kciuki i do zobaczenia na szkoleniach.
Zespół UCE i Pracowni Bezpieczeństwa Wodnego
SZKOLENIA BHP
DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW I ROKU STUDIÓW
W ROKU AKADEMICKIM 2020/2021
Szanowni Państwo,
zapraszamy do odbycia szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.
Szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na
I roku studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich – stacjonarnych i niestacjonarnych oraz w Szkole Doktorskiej na Uniwersytecie Szczecińskim.
Szkolenie kończy się zaliczeniem (bez oceny i punktów ECTS). W przypadku dwukrotnego niezaliczenia testu on-line lub nieobecności na części praktycznej, student zalicza test poprawkowy w ustalonym przez organizatorów terminie sesji poprawkowej.
PODSTAWA PRAWNA
Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego nr 4/2017 z dnia 2 lutego 2017 r. w sprawie organizacji szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego.
• Studenci studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich
Szkolenia odbędą się w trakcie Dni Adaptacyjnych zgodnie z Harmonogramem. Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.
Warunkiem ukończenia szkolenia BHP jest zaliczenie testu teoretycznego oraz ćwiczeń praktycznych z pierwszej pomocy. Instrukcja dla uczestników szkolenia poniżej.
• Studenci studiów niestacjonarnych pierwszego stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia oraz studiów doktorskich
odbędą szkolenie składające się z tylko z części teoretycznej realizowanej w formie kształcenia na odległość (e-learning). Terminy szkolenia zostaną podane po zakończeniu rekrutacji.
INSTRUKCJA DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA BHP
Zanim przyjdziesz na szkolenie BHP dobrze się przygotuj!
W domu:
1. Sprawdź godzinę i datę swojego szkolenia BHP*:
*Osoby, które nie przyjdą na godzinę określoną w harmonogramie będą mogły zaliczyć szkolenie dopiero w sesji poprawkowej.
[Harmonogram szkoleń znajdziesz poniżej]
2. Pobierz na smartfon mobilną aplikację MS Teams (https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app )
3. 1 października weź udział w webinarium z obsługi MS Teams: zaloguj się do systemu (stud@usz.edu.pl ), sprawdź funkcjonalność i zadawaj pytania.
A. PRZEBIEG SZKOLENIA TEORETYCZNEGO
W domu:
1. Zapoznaj się z dostępnymi materiałami szkoleniowymi (Moodle https://e-studia.usz.edu.pl/ )
Materiały szkoleniowe składają się z modułów (1. wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bhp, 2. Bhp w pomieszczeniach uczelni, 3. Zasady udzielania pierwszej pomocy 4. Problem ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska). Możesz sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując dostępny na platformie przykładowy test.
Właściwy test rozwiążesz podczas szkolenia praktycznego logując się do aplikacji mobilnej MS Teams. Jak nie czujesz się pewnie to przećwicz logowanie w domu.
Zadbaj o naładowanie smartfona.
2. Po zaliczeniu testu zostaniesz skierowany na zaliczenie części praktycznej.
B. PRZEBIEG SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
Idąc na swój termin szkolenia praktycznego:
1. Ubierz się wygodnie do ćwiczeń praktycznych na fantomach (jeśli masz długie włosy zabierz gumkę do włosów).
2. Zapoznaj się z oświadczeniem Covid [pobierz pdf]
(Oświadczenia nie musisz drukować – potwierdzisz jego zapisy podpisując się na zbiorczym oświadczeniu, że jesteś zdrowy zanim zostaniesz wpuszczony na zajęcia).
3. Zadbaj o siebie i innych: weź swój długopis i załóż maseczkę.
4. Znajdź nas: ul. Mickiewicza 16A – obiekt Geocentrum znajdujący się od strony parkingu za budynkami głównymi Campusa Mickiewicza 16- 18
– szukaj oznaczeń szkolenie BHP US RescueLab [loga]: https://goo.gl/maps/nwEL2i3jUoGhb2AYA
5. Zgłoś się do stolika akredytacyjnego przed budynkiem z założoną maseczką i podpisz oświadczenie Covid. Następnie zapamiętaj nadany numer na szkolenie i udaj się do wskazanej sali wykładowej.
6. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej dostaną scenariusz zaliczenia praktycznego dostosowany do możliwości zaliczenia.
7. Zaliczenie testu teoretycznego odbywa się on-line w MS Teams, a ćwiczenia praktyczne w specjalnie przygotowanej sali ćwiczeń. Każdy z uczestników samodzielnie będzie dezynfekował fantomy przygotowanymi preparatami wg instrukcji podawanych przez wykładowców.
W razie pytań lub wątpliwości możesz się z nami skontaktować mailowo: maria.adamczyk@usz.edu.pl lub apoloniusz.kurylczyk@usz.edu.pl
lub FB: https://www.facebook.com/RescueLab/
Szanowni Państwo,
informujemy, że uruchomiona została platforma szkoleniowa bhp dla studentów, rozpoczynających naukę w sem. letnim r.a. 19/20.
Szkolenie BHP jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na I roku studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich stacjonarnych i niestacjonarnych oraz dla doktorantów Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Szczecińskim w pierwszym semestrze nauki.
Szkolenie jest dostępne od 17 czerwca 2020 roku do końca sesji letniej 19/20.
INSTRUKCJA SZKOLENIA
1. W celu rozpoczęcia szkolenia należy zalogować się za pomocą indywidualnego konta studenta/doktoranta w domenie stud.usz.edu.pl (Office365) na stronie https://e-studia.usz.edu.pl/login/index.php a następnie wybrać odpowiednia kategorię i szkolenie.
2. Szkolenie składa się z niżej wymienionych modułów:
• wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bhp
• bhp w pomieszczeniach uczelni
• Zasady udzielania pierwszej pomocy
• Problem ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska.
3. Należy zapoznać się z materiałami i następnie wykonać test.
SZKOLENIA BHP
DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW
I ROKU STUDIÓW
W ROKU AKADEMICKIM 2019/2020
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do odbycia szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.
Szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na
I roku studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich stacjonarnych i niestacjonarnych oraz dla doktorantów Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Szczecińskim w pierwszym semestrze nauki.
Studenci studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, jednolitych magisterskich oraz doktoranci Szkoły Doktorskiej odbywają szkolenie składające się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.
od 18 listopada 2019 r. do 20 grudnia 2019 r.
Dostępne terminy szkolenia praktycznego ukażą się na platformie e-learningowej po zaliczeniu testu z części teoretycznej.
Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia odbywają szkolenie składające się z tylko z części teoretycznej realizowanej w formie kształcenia na odległość (e-learning) w terminie: od 18 listopada 2019 r. do 20 grudnia 2019 r.
Instrukcja dla uczestników szkolenia BHP
Szkolenie BHP jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na I roku studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich stacjonarnych i niestacjonarnych oraz dla doktorantów Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Szczecińskim w pierwszym semestrze nauki.
Przebieg szkolenia teoretycznego
Przebieg szkolenia praktycznego
Informacje dodatkowe
W wiadomości należy podać: wydział, kierunek studiów, imię i nazwisko, nr albumu, wydziału i kierunku studiów oraz opis problemu.
Podstawa Prawna
Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego nr 4/2017 z dnia 2 lutego 2017 r. w sprawie organizacji szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego.
ZAŁĄCZNIK 1. Rejestracja w systemie szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej
W formularzu rejestracyjnym podaj:
Jeśli będziesz miał jakiś problem napisz do nas rl@wopr.szczecin.pl
To wszystko! Do zobaczenia na szkoleniu!
Podstawa Prawna
[/vc_column_text][/vc_column]